https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/thajsti-celnici-nasli-v-zavazadlech-pandu-cervenou-hady-i-varany
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Thajští celníci našli v zavazadlech pandu červenou, hady i varany

8.3.2024 00:47 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | nawadoln / Depositphotos
Thajští celníci tento týden zabavili na mezinárodním letišti v Bangkoku pandu červenou, hady, opice a varany, které našli v odbavovaných zavazadlech. Pro podezření z pašování zadrželi šest indických státních příslušníků, informovala agentura Reuters.
 

Někteří živočichové byli v zavazadlech zabaleni v papíru, další byli v plastových schránkách. Panda červená, která patří mezi ohrožené druhy, se skrývala v proutěném koši. "Našli jsme 87 zvířat, mezi nimiž bylo 29 varanů, 21 hadů a 15 ptáků, včetně papoušků," uvedly thajské úřady.

Zatčeno bylo šest Indů, kteří měli namířeno do Bombaje. Podle agentury AFP jim hrozí až desetileté vězení.

Thajsko navzdory snahám o potírání ilegálního obchodu se zvířaty slouží jako křižovatka pašeráckých tras v regionu. Celníkům na bangkockém letišti často padnou do rukou zásilky plazů a malých živočichů ukrytých v kufrech. Produkty ze zvířat jsou užívány mimo jiné v tradiční medicíně v Číně, Barmě, Vietnamu či Thajsku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist