https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tisice-kvetin-a-stovky-palem-ozdobi-pred-sezonou-karlovy-vary
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tisíce květin a stovky palem ozdobí před sezonou Karlovy Vary

4.5.2017 08:00 | K. VARY (ČTK)
Celkový rozpočet organizace, která se v Karlových Varech stará o zeleň nejen v centru města, je okolo 30 milionů korun. Podle Kučery péče o lázeňskou část vyjde ročně asi na osm milionů korun. / ilustrační foto
Celkový rozpočet organizace, která se v Karlových Varech stará o zeleň nejen v centru města, je okolo 30 milionů korun. Podle Kučery péče o lázeňskou část vyjde ročně asi na osm milionů korun. / ilustrační foto
Karlovy Vary před víkendovým zahájením lázeňské sezony doplňují květinovou výzdobu. Ulice v lázeňském centru ozdobí tisíce květin a nezbytné palmy, kterých má město několik set. Zároveň se na Mlýnské kolonádě začne tvořit nová písková socha.
 

"Cibulovin máme zasazeno asi 60.000. Poprvé se nám letos povedou i tulipány, které obvykle, když je teplejší duben, na zahájení sezony už odkvétají. Musíme také ještě rozvést palmy. Máme jich celkem asi 400 včetně vavřínů," řekl ČTK ředitel Správy lázeňských parků Miroslav Kučera.

Celkový rozpočet organizace, která se v Karlových Varech stará o zeleň nejen v centru města, je okolo 30 milionů korun. Podle Kučery péče o lázeňskou část vyjde ročně asi na osm milionů korun.

Podobně jako vloni, i letos přibude ve městě nová socha, byť jen na několik měsíců. V těsné blízkosti Mlýnské kolonády bude sochař Tomáš Bosambo vytvářet pískovou sochu "Vary v pohybu". Dílo bude inspirováno mottem města pro rok 2017, kdy budou Karlovy Vary mimo jiné poprvé v historii dějištěm závodu Světového poháru v triatlonu.

I písková socha musí být připravena do zahájení sezony, které se v největším lázeňském městě bude konat od pátku do neděle.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist