https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/toyota-a-mazda-budou-spolupracovat-v-oblasti-elektromobilu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Toyota a Mazda budou spolupracovat v oblasti elektromobilů

30.9.2017 01:29 | TOKIO (ČTK)
Toyota ani Mazda v současnosti nenabízí žádný osobní automobil s plně elektrickým pohonem. Na ilustračním snímku je studie vozu na vodíkový pohon.
Toyota ani Mazda v současnosti nenabízí žádný osobní automobil s plně elektrickým pohonem. Na ilustračním snímku je studie vozu na vodíkový pohon.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Toyota
Japonské automobilky Toyota Motor a Mazda Motor se dohodly na vytvoření společného podniku, který bude vyvíjet technologie pro elektromobily. Toyota ani Mazda v současnosti nenabízí žádný osobní automobil s plně elektrickým pohonem, uvedla agentura Reuters.
 

Toyota bude ve společném podniku kontrolovat 90procentní podíl. Mazdě bude patřit pět procent podniku a zbývajících pět procent získá japonský výrobce automobilových součástek Denso, který je největším dodavatelem Toyoty.

Společný podnik s názvem EV Common Architecture Spirit bude podle Toyoty vyvíjet technologie pro různá vozidla s elektrickým pohonem, včetně miniautomobilů, osobních vozů, sportovně-užitkových vozů (SUV) i lehkých nákladních automobilů.

Automobilky Toyota a Mazda o záměru spolupracovat v oblasti elektrických vozidel informovaly už začátkem srpna, kdy uzavřely partnerství. Toyota v rámci tohoto partnerství získala v Mazdě pětiprocentní podíl a Mazda v Toyotě podíl 0,25 procenta.

Toyota loni založila divizi pro vývoj vozů s elektrickým pohonem, kterou řídí prezident firmy Akio Toyoda. Oznámila také, že v příštích letech hodlá uvést elektromobily na čínský trh.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist