https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/toyota-planuje-v-cine-novou-tovarnu-na-elektroauta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Toyota plánuje v Číně novou továrnu na elektroauta

12.3.2020 00:07 | PEKING (ČTK)
Japonská automobilka Toyota plánuje postavit novou továrnu na elektrické vozy v Číně ve spolupráci s místním partnerem FAW Group. / Ilustrační foto
Japonská automobilka Toyota plánuje postavit novou továrnu na elektrické vozy v Číně ve spolupráci s místním partnerem FAW Group. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Japonská automobilka Toyota plánuje postavit novou továrnu na elektrické vozy v Číně ve spolupráci s místním partnerem FAW Group. Investice by měla činit 8,5 miliardy jüanů (28,1 miliardy Kč). Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dokumenty místních úřadů.
 

Závod má stát ve městě Tchien-ťin. Kapacita závodu má činit 200.000 vozů ročně. Podle dokumentů se zde budou vyrábět vozy označované za nové energetické, kam v Číně spadají plně elektrické vozy, elektrické hybridní vozy a vodíkové vozy.

Toyota odmítla projekt komentovat. V prohlášení pouze uvedla, že považuje Čínu za jeden ze svých nejdůležitějších globálních trhů a neustále zvažuje možnosti posílení svého podnikání v zemi.

Čínský automobilový trh, který je největší na světě, loni klesl o 8,2 procenta. Toyota prodala v zemi 1,62 milionů vozů, včetně prémiové značky Lexus. Meziročně její prodej vzrostl o devět procent.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist