https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/trebic-spusti-novy-system-svozu-odpadu-ze-zidovske-ctvrti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Třebíč spustí nový systém svozu odpadu ze židovské čtvrti

19.6.2017 07:00 | TŘEBÍČ (ČTK)
Nový systém se bude týkat přibližně 80 domácností v ulicích Havlíčkova, Blahoslavova a Leopolda Pokorného. Radnice je o tom bude informovat dopisem. Pytle dostanou lidé zdarma. Ve dny svozu v úterý a v pátek je lidé do 08:00 vynesou před dům. Budou to kontrolovat strážníci. Zkušební provoz potrvá tři měsíce./ ilustrační foto
Nový systém se bude týkat přibližně 80 domácností v ulicích Havlíčkova, Blahoslavova a Leopolda Pokorného. Radnice je o tom bude informovat dopisem. Pytle dostanou lidé zdarma. Ve dny svozu v úterý a v pátek je lidé do 08:00 vynesou před dům. Budou to kontrolovat strážníci. Zkušební provoz potrvá tři měsíce./ ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Třebíčská radnice spustí začátkem letních prázdnin zkušebně nový systém svozu netříděného komunálního odpadu v židovské čtvrti. Klasické popelnice, které často v úzkých uličkách zůstávají před domy na ulici celý týden, nahradí uzavíratelné plastové pytle. Lidé je budou mít v domech a vynesou je na ulici ráno v den svozu, který město zajistí dvakrát týdně.
 

Podle radního Pavla Heřmana ("volbaTR") přistoupilo vedení města ke změně vzhledem k estetickým a historickým hodnotám židovské čtvrti. "Na současný stav, kdy se popelnice vyvážejí jednou týdně a lidé je často nechávají na ulici celý týden, máme negativní ohlasy jak od občanů města, tak i od turistů," řekl Heřman.

Nový systém se bude týkat přibližně 80 domácností v ulicích Havlíčkova, Blahoslavova a Leopolda Pokorného. Radnice je o tom bude informovat dopisem. Pytle dostanou lidé zdarma. "Ve dny svozu v úterý a v pátek je lidé do 08:00 vynesou před dům. Budou to kontrolovat strážníci," řekl Heřman. Zkušební provoz potrvá tři měsíce, pak se systém vyhodnotí a případně upraví. Běžné roční náklady na svoz odpadu by se podle Heřmana měly zvýšit přibližně o 28.000 korun.

"Předpokládáme, že vyvážení odpadu v pytlích se bude týkat hlavně období mimo topnou sezonu. Řada domácností má topidla na pevná paliva a přítomnost popela vylučuje možnost pytlového svozu," dodal Heřman. Obyvatelé Zámostí mají podle něj stále možnost využívat také kontejnery na separovaný odpad.

Židovská čtvrť byla společně s bazilikou sv. Prokopa a židovským hřbitovem zapsána v roce 2003 na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Třebíč ročně navštíví až 35.000 turistů.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist