https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tretim-namestkem-ministra-zivotniho-prostredi-je-eduard-levy-nahradil-volfovou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Třetím náměstkem ministra životního prostředí je Eduard Levý, nahradil Volfovou

6.11.2023 00:24 | PRAHA (ČTK)
Budova ministerstva životního prostředí v Praze.
Budova ministerstva životního prostředí v Praze.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | MŽP
Novým náměstkem ministra životního prostředí Petra Hladíka je Eduard Levý (STAN). ČTK o tom informovala mluvčí ministerstva životního prostředí Lucie Ješátková. Levý nahradil Evu Volfovou, která na ministerstvu skončila z rozhodnutí ministra ke konci srpna.
 

"Mým primárním úkolem bude spolupráce s ministerstvem průmyslu a obchodu. V oblasti energetiky a energetických úspor toho mají resorty hodně společného," uvedl Levý. Doplnil Tomáše Tesaře (TOP 09) a Jiřího Lehejčka (Piráti), tým náměstků je tak podle mluvčí kompletní.

Levý vystudoval Lesnickou a dřevařskou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. V minulosti pracoval pro Mendelovu univerzitu a státní podnik Lesy České republiky. V letech 2018 až 2022 byl starostou obce Babice nad Svitavou.

Volfová skončila na ministerstvu ke konci srpna z rozhodnutí ministra. "Vnímám to jako výsledek odlišných pohledů na některé odborné problémy i fungování ministerstva," napsala na sociální síti X. Volfová se věnovala především vizi řešení klimatické krize a krize biodiverzity.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist