https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tri-stredoceske-ekologicke-projekty-si-rozdeli-pres-6-mil-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tři středočeské ekologické projekty si rozdělí přes 6 milionů Kč

13.4.2018 03:30 | PRAHA (ČTK)
Zookoutek v Dolních Břežanech (na obrázku), který je součástí záchranné stanice pro volně žijící živočichy spolku Panthea, získá letos dotaci 250.000 korun. Je celoročně provozován jako veřejná expozice handicapovaných živočichů. Prostředky by se měly využít na krmení pro zvířata, údržbu a opravy budov, mzdy pracovníků či veterinární péči.
Zookoutek v Dolních Břežanech (na obrázku), který je součástí záchranné stanice pro volně žijící živočichy spolku Panthea, získá letos dotaci 250.000 korun. Je celoročně provozován jako veřejná expozice handicapovaných živočichů. Prostředky by se měly využít na krmení pro zvířata, údržbu a opravy budov, mzdy pracovníků či veterinární péči.
Tři středočeské projekty zaměřené na ekologii si rozdělí více než šest milionů korun. Rozhodli o tom krajští radní. Podporu od hejtmanství získají provozovatelé Domu Natura v Příbrami, Evropského Serengeti v Milovicích na Nymbursku a zookoutku v Dolních Břežanech u Prahy. Přidělení dotací musí ještě koncem měsíce schválit zastupitelstvo, sdělila v úterý Helena Frintová z krajského úřadu.
 

Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) jsou všechny tři projekty něčím originální a za dobu své existence si získaly značnou popularitu u návštěvníků. "Slouží jako skvělá učební pomůcka nejen pro školáky, ale i pro dospělé. Pomáhají nám pochopit přírodu a jsou i turistickým lákadlem," dodala.

Největší podporu, celkem čtyři miliony korun, má dostat Ekologické centrum Orlov, které provozuje Dům Natura. Jsou v něm pořádány kulturní, společenské a především vzdělávací akce včetně výstav.

Dva miliony korun se radní rozhodli přidělit společnosti Česká krajina na financování třetí etapy projektu Evropské Serengeti. Návštěvníci díky němu mají získat představu o tom, jak vypadala původní krajina ve středních Čechách. Třetí etapa se má zaměřit především na ekologickou výchovu a vzdělávání, zároveň by se měly rozšířit pastviny a vybudovat tůně.

Zookoutek v Dolních Břežanech, který je součástí záchranné stanice pro volně žijící živočichy spolku Panthea, získá letos dotaci 250.000 korun. Je celoročně provozován jako veřejná expozice handicapovaných živočichů. Prostředky by se měly využít na krmení pro zvířata, údržbu a opravy budov, mzdy pracovníků či veterinární péči.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist