https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tridite-netridite-v-jihlave-zkontroluje-popelnice-papirovy-detektiv
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Třídíte, netřídíte? V Jihlavě "zkontroluje" popelnice papírový detektiv

11.1.2016 01:53 | PRAHA (Ekolist.cz)
„Věříme, že tuto formu kontroly veřejnost přijme. Neplyne z ní žádný postih, jde spíše o osvětu, o komunikaci,“ dodává Katarína Ruschková z magistrátu
„Věříme, že tuto formu kontroly veřejnost přijme. Neplyne z ní žádný postih, jde spíše o osvětu, o komunikaci,“ dodává Katarína Ruschková z magistrátu
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Magistrát města Jihlavy
Netradičním způsobem chce jihlavská radnice propagovat třídění odpadu. Někteří obyvatelé města na své nádobě na směsný odpad možná už tento týden najdou barevnou papírovou cedulku s postavičkou detektiva a informací, zda odkládají do popelnice to, co do ní patří, či nikoliv, informuje tiskový mluvčí Jihlavy Radek Tulis. Jejich počínání zhodnotí detektiv, který buď poděkuje za vzorný přístup k životnímu prostředí, nebo majitele informuje, že jeho popelnice obsahuje odpad, který ještě má další využití. Více v příloze.
 

„Počínání zhodnotí detektiv, který buď poděkuje za vzorný přístup k životnímu prostředí, nebo majitele informuje, že jeho popelnice obsahuje odpad, který ještě má další využití a patří do nádoby na tříděný odpad,“ popisuje vzhled dvou typů cedulek Katarína Ruschková, vedoucí odboru životního prostředí Jihlavy.

Cedulky z recyklovatelného materiálu na nádobu zavěsí pracovníci magistrátu. Ti postupně během celého roku nahlédnou do všech nádob na směsný komunální odpad.

„Věříme, že tuto formu kontroly veřejnost přijme. Neplyne z ní žádný postih, jde spíše o osvětu, o komunikaci. Ty, kteří vyhazují do směsného odpadu, co do něj nepatří, adresně, ale vtipným způsobem informujeme, že by to mohlo být lepší,“ doplňuje Katarína Ruschková.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist