https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/triletou-divku-v-olomoucke-zoo-zranil-vlk-priblizila-se-hrazeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tříletou dívku v olomoucké zoo zranil vlk, přiblížila se hrazení Aktualizováno

26.7.2017 10:05 | OLOMOUC (ČTK)
Tříletou dívku zranil v polovině července v olomoucké zoologické zahradě vlk. Ilustrační snímek
Tříletou dívku zranil v polovině července v olomoucké zoologické zahradě vlk. Ilustrační snímek
Foto | Martin Mach / Ekolist.cz
Tříletou dívku zranil v polovině července v olomoucké zoologické zahradě vlk. Zvíře bylo za oplocením ve výběhu, dítě se zřejmě přiblížilo i přes varovné cedule až k hrazení. O události dnes informovala policie. Policisté hledají případné svědky, řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Podle mluvčí zoo Karly Břečkové nešlo o pochybení zahrady.
 

Zvíře dívku poranilo v neděli 16. července kolem 14:00 v zoologické zahradě na Svatém Kopečku. Dívka utrpěla zranění. Policisté se událostí zabývají a prověřují její okolnosti, uvedla policejní mluvčí.

Na místě tehdy zasahovali záchranáři, dítě na místě ošetřili a převezli na urgentní příjem olomoucké fakultní nemocnice. Podle mluvčího krajské záchranné služby Zdeňka Hošáka se vlk protáhl pod elektrickým ohradníkem a zranil dívku do kolena, měla otevřenou ránu.

Podle mluvčí zoo Karly Břečkové návštěvníci porušili bezpečnostní vzdálenost od výběhu nebezpečných zvířat a přiblížili se až k hrazení. Na nebezpečí přitom návštěvníky upozorňují u výběhu cedule, kde je napsáno, že se lidé nemají k šelmám přibližovat. "Holčička zřejmě dřepěla, vlk mohl přes ohrazení vystrčit maximálně jednu čelist, dál se nedostal. Nešlo tak přímo o kousnutí, ale utržení kůže," řekla mluvčí zoo. Z vyjádření policie podle ní vyplynulo, že nešlo o chybu zoo.

Zástupci zoologické zahrady v této souvislosti nabádají návštěvníky k disciplinovanosti. Výběh vlků přitahuje v těchto dnech pozornost i kvůli jejich mláďatům. Podle Břečkové by si však lidé měli uvědomit, že jsou to stále šelmy. "Prošli jsme znovu okolí výběhu a přidali další ohradníky, ale je to o disciplinovanosti návštěvníků. Lidé by si měli uvědomit, že jsou to nebezpečná zvířata a ne domácí mazlíčci. Denně kvůli tomu návštěvníky napomínáme," dodala mluvčí zoo.

Policie se obrací na případné svědky události, kteří by mohli svými informacemi přispět k jejímu objasnění. Kontaktovat mohou policisty obvodního oddělení Velká Bystřice nebo se mohou obrátit na linku 158.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist