https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/trutnov-zdrazi-poplatek-za-svoz-odpadu-na-540-korun-ze-480-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Trutnov zdraží poplatek za svoz odpadu na 540 korun ze 480 Kč

13.12.2019 00:09 | TRUTNOV (ČTK)
Poplatek za vyvážení popelnic a svoz odpadu v jednatřicetitisícovém Trutnově od ledna vzroste na 540 korun za osobu a rok z nynějších 480 korun. / Ilustrační foto
Poplatek za vyvážení popelnic a svoz odpadu v jednatřicetitisícovém Trutnově od ledna vzroste na 540 korun za osobu a rok z nynějších 480 korun. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Poplatek za vyvážení popelnic a svoz odpadu v jednatřicetitisícovém Trutnově od ledna vzroste na 540 korun za osobu a rok z nynějších 480 korun. Důvodem zdražení je podle vedení města zvýšení nákladů spojených se svozem a likvidací odpadů. Nové ceny v úterý schválili zastupitelé. Nynější ceny za odvoz odpadů platily od roku 2008.
 

Nově budou mít od příštího roku senioři nad 70 let odvoz odpadu zdarma. V Trutnově se to bude týkat přibližně 5400 lidí. "Navazujeme tím na městskou hromadnou dopravu, v níž mají senioři nad 70 let jízdné zdarma," řekl starosta Ivan Adamec (ODS). Město by mělo v příštím roce na poplatcích za popelnice od lidí vybrat asi 11,5 milionu korun.

Letos v dubnu město v rámci odpadového hospodářství zavedlo nový systém třídění a svozu bioodpadu. Lidé z rodinných domků dostali nově možnost třídit bioodpad zdarma do zvláštních popelnic. Na sídliště město rozmístilo kontejnery na odpad rostlinného původu. Do té doby si lidé, kteří chtěli biologický odpad třídit, museli koupit zvláštní popelnici a za její vyvážení městským technickým službám zaplatit ročně 650 korun.

V Hradci Králové dnes zastupitelé schválili zdražení základního poplatku za vyvážení odpadů z 500 na 600 korun. V Náchodě základní poplatek vzroste z nynějších 650 korun na 900 korun na osobu. Zůstane ale pravidlo, že kdo zaplatí do konce února, bude nadále platit sníženou taxu 450 korun. V Jičíně se poplatek od ledna zvýší o 60 korun na 552 korun za osobu a rok. Devítitisícové Hořice na Jičínsku poplatek zdraží z 500 na 600 korun.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist