https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/turisty-na-floride-prekvapil-obri-aligator
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Turisty překvapil obří aligátor vypadající jako potomek dinosaura

18.1.2017 09:00 (ČTK)
aligátor
Turistům v jednom národním parku poblíž Tampy na Floridě zkřížil v neděli cestu obří aligátor. Zvíře připomínající pravěkého ještěra měřilo odhadem přes čtyři metry a vážilo 360 kilogramů, informovala americká média. Živočicha kráčejícího rozvážným, leč jistým krokem pohotově natočila jedna z návštěvnic.
 

Podle stanice FOX 13 to byl patrně aligátor známý díky svým hrbolkům na zádech pod přezdívkou Humpback (Hrbáč). Velikost zvířete vedla některé pisatele na sociálních sítích k úvahám, jestli nejde o podvrh, další jej přirovnávali k dinosaurovi nebo scéně jako z Jurského parku.

"Žádný photoshop," uvedla na facebooku autorka záznamu Kim Joinerová. Dodala, že to byl největší aligátor, jakého kdy viděla, a že při pořizování videa z takové blízkosti byla "trochu nervózní".Podle floridských ochránců zvířat byl největší aligátor v tomto americkém státě spatřen ve Washingtonově jezeře v okrese Brevard. Měřil téměř 4,5 metru. Samice jsou málokdy delší než tři metry, ale samci mohou narůst do větších rozměrů.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
mka hej
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist