https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/turisty-v-ceskem-svycarsku-budou-v-sezone-vozit-kyvadlove-autobusy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Turisty v Českém Švýcarsku budou v sezoně vozit kyvadlově autobusy

20.3.2023 00:30 | HŘENSKO (ČTK)
Z bezpečnostních důvodů nemohou lidé na některé cesty. Uzavřeny jsou jedny z hlavních turistických cílů, a to Edmundova soutěska v Hřensku či Gabrielina stezka, která slouží jako spojnice mezi Pravčickou bránou a Mezní Loukou.
Z bezpečnostních důvodů nemohou lidé na některé cesty. Uzavřeny jsou jedny z hlavních turistických cílů, a to Edmundova soutěska v Hřensku či Gabrielina stezka, která slouží jako spojnice mezi Pravčickou bránou a Mezní Loukou.
Foto | Huhulenik / Wikimeda Commons
Turisty v Českém Švýcarsku budou v turistické sezoně kyvadlově vozit autobusy. Jejich trasa se přizpůsobuje pracím v národním parku po rozsáhlém požáru z loňského léta, s jehož následky se správa parku vypořádává. Cílem zavedení dopravy je rozprostřít návštěvníky v okolí Hřenska tak, aby se nehromadili na jednom místě, řekl náměstek hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj). Autobusy budou jezdit od 1. dubna.
 

Po požáru, který se rozšířil na 1060 hektarů, se aktuálně odstraňují ohořelé souše a uvolněné balvany. Z bezpečnostních důvodů nemohou lidé na některé cesty. Uzavřeny jsou jedny z hlavních turistických cílů, a to Edmundova soutěska v Hřensku či Gabrielina stezka, která slouží jako spojnice mezi Pravčickou bránou a Mezní Loukou. Do jízdního řádu proto podle Řeháka Ústecký kraj přidal tzv. shuttle busy, které budou jezdit mezi Růžovou a Meznou přes Hřensko a Mezní Louku a budou zajišťovat spojení obou nástupních míst do Divoké soutěsky.

Nová linka 441 bude jezdit v půlhodinovém intervalu v době od 10:00 do 18:00 v turistické sezoně od dubna do října o víkendech a v době letních prázdnin také v pracovní dny. Náklady na zavedení linky kraj odhaduje na dva miliony korun. "Chceme, aby náklady uhradil národní park po vzoru Šumavy, kde také takovouto dopravu správa parku hradí," uvedl Řehák.

Práce na odstranění kamenů ve Hřensku by měly skončit nejpozději v závěru března. Je tak podle Řeháka reálné, že 1. dubna se autobusy rozjedou. Po několika týdnech kraj vyhodnotí, jak je linka využívána, poté může případně její provoz upravit.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist