https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/turnov-ziskal-dotaci-na-vybudovani-venkovni-expozice-geoparku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Turnov získal dotaci na vybudování venkovní expozice geoparku

1.8.2021 01:08 | TURNOV (ČTK)
Exteriérová expozice bude zaměřená na popularizaci geoparku v Českém ráji, který od roku 2005 patří na seznam UNESCO.
Exteriérová expozice bude zaměřená na popularizaci geoparku v Českém ráji, který od roku 2005 patří na seznam UNESCO.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Turnov v Českém ráji získal z česko-polského přeshraničního programu dotaci 900 000 korun na vytvoření venkovní expozice geoparku. V parku u muzea ji vybuduje ještě letos, informovala místostarostka Jana Svobodová (býv. ANO).
 

"Hotová by měla být do konce září. Naše spoluúčast v rámci projektu bude do 350 000 korun," dodala Svobodová.

Exteriérová expozice bude zaměřená na popularizaci geoparku v Českém ráji, který od roku 2005 patří na seznam UNESCO. Na jednoduchých příkladech by měla ukázat základní rysy celého geoparku, což jsou pískovce a skalní města, sopky, minerály a zkameněliny.

Český ráj je geologicky cenný pískovcovým Příhrazským, Hruboskalským a Betlémským skalním městem nebo Prachovskými, Klokočskými či Suchými skalami. V Českém ráji jsou také ojedinělé jeskynní útvary či naleziště drahých kamenů. Území geoparku Českého ráje na ploše 833 kilometrů čtverečních zahrnuje širokou škálu geologických fenoménů, paleontologické, mineralogické a archeologické lokality i historické památky. Nachází se ve třech krajích mezi městy Turnov, Mnichovo Hradiště, Železný Brod, Jilemnice, Nová Paka a Jičín.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist