Týden: Protikorupční policie prověřuje ministra Richarda Brabce
18.1.2016 10:08 | PRAHA
(ČTK)
Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality se zajímá o ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO). Podle informací serveru Týden.cz vyšetřovatelé přezkoumávají, zda neporušil zákon, když na konci roku 2014 jmenoval ředitelem České inspekce životního prostředí Erika Geusse. Podle Brabce nejde o nic významného.
reklama
"Předpokládám, že policie prověřuje, zda byl proces jmenování čistě ze správního hlediska v pořádku," vzkázal po své mluvčí. Zdroj z ministerstva životního prostředí uvedl, že jde o možné trestné činy zneužití pravomoci úřední osoby, pokud by se prokázal úmysl, nebo maření úkolu úřední osoby z nedbalosti.
Zájem policie vyvolali podle vedení ministerstva bývalí zaměstnanci inspekce, píše Týden. Ředitel Geuss totiž po svém jmenování provedl rozsáhlou personální čistku, ve funkcích například skončila polovina z deseti vedoucích oblastních inspektorátů. Podle informací serveru ale vyšetřování iniciovala protikorupční policie.
reklama
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Dále čtěte |
Online diskuse
Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk


Greenpeace donesla na Hrad 35 000 podpisů, odmítá Motoristy v čele ministerstva životního prostředí
Stovky studentů v Praze protestovaly proti Motoristům v čele resortu životního prostředí
Demonstrací proti Motoristům v čele MŽP se v krajích účastnily desítky studentů