https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-bystrice-nad-pernstejnem-maji-unikatni-podzemni-kontejner-na-odpady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Bystřice nad Pernštejnem mají unikátní podzemní kontejner na odpady

2.2.2002 14:32 | BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM (ČIA)
Neobvyklý podzemní kontejner na separovaný odpad zprovoznili u Domanínského rybníka nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. Kontejner je svého druhu jediný v České republice. ČIA to řekl bystřický starosta Josef Novotný.
 

"Kontejner je z plastu s dřevěnými okrasnými prvky a jeho objem je pět kubíků. Ve světě jsou tyto kontejnery zcela běžnou záležitostí, protože vyhovují především z estetického hlediska. Jsou totiž schované v zemi a nad povrch vyčnívají jen částečně. V naší lokalitě je instalovala firma ze Zlína," upřesnil Novotný.

Radnice v Bystřici nad Pernštejnem zprovoznila toto zařízení před dvěma dny. "Uvidíme, jak budeme s odkládáním separovaného odpadu do tohoto kontejneru spokojeni. Pokud ano, tak ho rozhodně doporučím dalším starostům," dodal Novotný.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist