https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-lesniho-pramene-v-marianskych-laznich-znovu-vyrostou-stromy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Lesního pramene v Mariánských Lázních znovu vyrostou stromy

10.4.2018 01:10 | M. LÁZNĚ (ČTK)
Sázení nových stromů by v okolí pramene mělo začít zřejmě v květnu. Do té doby budou ještě v zadní části lesoparku pokáceny dva buky, které jsou nakažené dřevokaznou houbou. / Ilustrační foto Mariánských Lázní
Sázení nových stromů by v okolí pramene mělo začít zřejmě v květnu. Do té doby budou ještě v zadní části lesoparku pokáceny dva buky, které jsou nakažené dřevokaznou houbou. / Ilustrační foto Mariánských Lázní
Licence | Volné dílo (public domain)
Vlnu nevole vyvolalo v Mariánských Lázních kácení v okolí Lesního pramene. Nemocné stromy nebylo podle Lesů ČR možné kácet selektivně, a v lesoparku tak státní podnik přistoupil k plošnému kácení. Proti tomu se někteří obyvatelé ohradili i při jednání zastupitelstva. Zeleň v okolí pramene bude ale ještě letos obnovena, řekl to starosta Mariánských Lázní Martin Kalina (Piráti).
 

"Všechno bude vysázeno tak, jak bylo. I ze stejných druhů dřevin. My jako zastupitelé jsme si vymínili, samozřejmě ve spolupráci s Lesy ČR, že samotná alej bude osazena už většími výpěstky. S obvodem kmenů minimálně 16 centimetrů," řekl Kalina.

Sázení nových stromů by v okolí pramene mělo začít zřejmě v květnu. Do té doby budou ještě v zadní části lesoparku pokáceny dva buky, které jsou nakažené dřevokaznou houbou, doplnil starosta.

Pavilon Lesního pramene stojí v parku u Třebízského potoka a je oblíbeným cílem lázeňských hostů i veřejnosti. Klasicistní objekt je památkově chráněn, samotný pramen má léčivé účinky při nemocech trávicího ústrojí a dýchacích cest.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist