https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-litvinova-hori-skladka-hasici-maji-ohen-pod-kontrolou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Litvínova hoří skládka, hasiči mají oheň pod kontrolou

29.8.2017 07:45 | LITVÍNOV (ČTK)
Požáry na litvínovské skládce nejsou výjimečné. Naposledy hořel odpad na obdobně velké ploše letos v březnu. Loni v září v areálu firmy hořela hala na zpracování odpadů. Škoda tehdy dosáhla desítek milionů korun. / ilustrační foto
Požáry na litvínovské skládce nejsou výjimečné. Naposledy hořel odpad na obdobně velké ploše letos v březnu. Loni v září v areálu firmy hořela hala na zpracování odpadů. Škoda tehdy dosáhla desítek milionů korun. / ilustrační foto
Na skládce Celio u Litvínova na Mostecku od pondělního večera hoří odpad. Hasiči mají požár pod kontrolou, řekl jejich krajský mluvčí Lukáš Marvan. Žádné škodlivé látky do ovzduší podle něj neunikly. Litvínov i Most obyvatelům doporučují omezit větrání.
 

Hasiči vyjeli k požáru krátce včera po 21:00. Hořela plocha o velikosti zhruba 100 krát 100 metrů. Původně zasahovalo 21 hasičských jednotek, po noční lokalizaci jich zůstává podle Marvana desítka. "Požár už je lokalizovaný. Byl velmi rozsáhlý, proto byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu," uvedl. Hasiči teď dohořívající odpad rozhrnují těžkou technikou a zasypávají zeminou.

Litvínovská radnice v noci upozorňovala obyvatele města, aby raději nevětrali. "Podle měření žádné škodliviny do vzduchu neunikly," řekl Marvan. Stejně radí lidem postupovat i mostecká radnice. "Doporučujeme Mostečanům, aby v této souvislosti omezili větrání. Požár je již pod kontrolou, probíhají dohašovací práce. Na místo byl vyslán speciální vůz, aby monitoroval množství škodlivin v ovzduší. V případě změny situace budeme občany informovat jak prostřednictvím našich médií, tak krizovými SMS," uvedl primátor Jan Paparega.

Požáry na litvínovské skládce nejsou výjimečné. Naposledy hořel odpad na obdobně velké ploše letos v březnu. Loni v září v areálu firmy hořela hala na zpracování odpadů. Škoda tehdy dosáhla desítek milionů korun.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist