https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-litvinova-se-objevila-tularemie-u-uhynuleho-zajice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Litvínova se objevila tularémie u uhynulého zajíce

9.1.2020 00:35 | LITVÍNOV (ČTK)
Po třech letech se v okolí Litvínova opět objevila tularémie. / Ilustrační foto
Po třech letech se v okolí Litvínova opět objevila tularémie. / Ilustrační foto
Po třech letech se v okolí Litvínova opět objevila tularémie. Infekční nemoc přenosnou i na člověka zjistili veterináři u jednoho uhynulého zajíce koncem loňského prosince v Chudeříně. Krajská veterinární správa proto vydala takzvané mimořádné opatření. Informuje o tom dnes server iDNES.
 

V litvínovských částech Chudeřín, Šumná, Hamr, Lounice a v honitbách Podloučná, Křížatky a Přehrada platí po dobu tří měsíců zákaz odchytu zajíců. Výjimku mají jen kusy, které projevují příznaky nemoci. Takové naopak musejí myslivci ulovit a doručit k laboratornímu vyšetření, napsal server.

Pokud se žádný další případ nákazy neobjeví, ochranné pásmo se zruší. K nakažení člověka stačí i jen vdechnutí infikovaného prachu. Nákaza se u lidí může projevit horečkou, průjmem a zvětšením uzlin.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist