https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-odesy-uhynuly-desitky-delfinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Oděsy uhynuly desítky delfínů

29.5.2017 09:40 | ODĚSA (ČTK)
Pytláci v moři líčí sítě na vysoce ceněné jesetery. Ale do sítí se zamotávají delfíni, až se udusí. Pytláci je pak prostě vyhodí do moře a pokračují ve svém díle. / ilustrační foto
Pytláci v moři líčí sítě na vysoce ceněné jesetery. Ale do sítí se zamotávají delfíni, až se udusí. Pytláci je pak prostě vyhodí do moře a pokračují ve svém díle. / ilustrační foto
Foto | Fernando / Flickr
Desítky uhynulých delfínů o víkendu vyplavilo moře na pobřeží v okolí ukrajinského přístavního města Oděsa. Podle místních úřadů jde o dílo pytláků.
 

Ti v moři líčí sítě na vysoce ceněné jesetery. Ale do sítí se zamotávají delfíni, až se udusí. Pytláci je pak prostě vyhodí do moře a pokračují ve svém díle.

"To není jen bestialita, to je zločin! Darebáci, kteří to páchají a kteří kryjí tuto zvůli, musí být potrestáni!" uvedl šéf okresního úřadu Pavel Bojčenko s tím, že se obrací na policii a prokuraturu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist