https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-olomoucke-zoo-dnes-zkolabovala-doprava-komplikace-nastaly-i-u-zahrady-v-ostrave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U zoologických zahrad dnes kolabovala doprava, komplikace nastaly v Olomouci, Ostravě i Praze Aktualizováno

9.5.2021 15:28 | OLOMOUC (ČTK)
vůli velkému zájmu návštěvníků o zoologickou zahradu na Svatém Kopečku u Olomouce dnes zkolabovala doprava. Policie tam musela po poledni uzavřít příjezdové komunikace. Podobné problémy dnes zaznamenaly i další české zoo.
 

"Krásné počasí vylákalo velké množství návštěvníků do zoologické zahrady na Svatý Kopeček. Z důvodu extrémního dopravního zatížení zde doprava zkolabovala. V rámci zajištění bezpečnosti jsme ve spolupráci s Městskou policií Olomouc uzavřeli příjezdové komunikace na Svatý Kopeček," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Mluvčí zahrady Iveta Gronská ČTK řekla, že v sobotu navštívilo zahradu 4500 lidí, dnes od rána do 12:30 3500 lidí. "V daný okamžik jsme se vždy dostali s návštěvností pod 3000 osob," uvedla mluvčí s ohledem na povolenou pětinovou návštěvnost z celkové kapacity.

Stejná dopravní situace se na místě nastala před dvěma týdny, kdy olomouckou zahradu navštívilo o víkendu 10 500 lidí. Policisté kvůli kolapsu dopravy museli v sobotu na zhruba hodinu a půl uzavřít i příjezdovou cestu. V neděli byla situace klidnější.

Přijíždějící motoristé způsobili problémy v dopravě i v okolí ostravské zoo. I tam museli situaci řešit strážníci, sdělili mluvčí zahrady v Ostravě Šárka Nováková a mluvčí městské policie Jindřich Machů.

"Zhruba před 09:00 jsme zaznamenali obrovský nájezd vozidel ve směru k oficiálním parkovacím prostorám před zoologickou zahradou. Tím, že se odbavovali jednotliví návštěvníci na příjezdových parkovištích, tak se naplnila ulice Michálkovická a museli jsme intenzivně regulovat provoz s cílem zajistit průjezdnost MHD a ostatních vozidel, která nesměřovala do zoologické zahrady. Tuto činnost jsme dělali po dobu zhruba dvou hodin, než se situace uklidnila a parkoviště zvládla nápor návštěvníků," uvedl Machů. Mluvčí ale připomněl, že strážníci u zoologické zahrady slouží standardně. Podobné situace pro ně nejsou nějak výjimečné. Zoo totiž pro motorizované návštěvníky už dlouho nemá dostatek parkovacích míst, město kvůli tomu v místě plánuje i výstavbu parkovacího domu.

Lidé měli velký zájem i o návštěvu zoologické zahrady v pražské Troji. Maximálního množství 4000 návštěvníků bylo podle facebooku zahrady dosaženo již za hodinu a čtvrt po otevření. Právě naplnění kapacity způsobilo hlavní problémy v dopravě, protože lidé, kteří již nemohli do zoo jít, auta obraceli a vraceli se zpátky. "Tím vznikaly kolony. Na místě jsme měli hlídku dopravní policie, která v úzké spolupráci s městskými strážníky situaci řešila," sdělila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist