https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-pobrezi-aten-se-snazi-zachranit-zranene-mlade-kytovce-jez-uvazlo-na-melcine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U pobřeží Atén se snaží zachránit zraněné mládě kytovce, jež uvázlo na mělčině

28.1.2022 16:07 | ATÉNY (ČTK)
Řecká pobřežní stráž, potápěči a několik veterinářů se od čtvrtka snaží zachránit mládě kytovce, které uvázlo v mělkých vodách u pobřeží na okraji Atén. Informovala o tom agentura AP. Podle ní jde o vorvaňovce zobatého, který je zřejmě zraněný. Veterináři už mu dali antibiotika a odebrali vzorek krve, aby zjistili, jakými léky by mohli mláděti pomoci.
 

Zraněného kytovce zahlédli ve čtvrtek v mělkých vodách u pobřeží řecké metropole. Na místo dorazili potápěči, jejichž operace se zprvu zdála úspěšná. Dnes ráno se ale mládě vrátilo do mělkých vod. "To, že se vrátilo do mělké vody, znamená, že jeho zdravotní stav není dobrý. Zvíře zřejmě velmi trpí," řekl náměstek ministra životního prostředí Jorgos Amyras, který rovněž dorazil na místo. Podle něj se o záchranu vorvaňovce, který v dospělosti dorůstá do délky asi šesti metrů, snaží kromě potápěčů i několik specializovaných veterinářů.

"Prognóza bohužel není dobrá," řekl náměstek ministra. "Samozřejmě ale děláme, co je v našich silách, abychom zvíře zachránili," dodal.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist