https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-skoly-v-jilovske-ulici-v-praze-4-bude-nadrz-na-destovou-vodu-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U školy v Jílovské ulici v Praze 4 bude nádrž na dešťovou vodu

27.3.2017 11:30 | PRAHA (ČTK)
Betonová podzemní nádrž má objem zhruba 24.000 litrů. Nádrž se při intenzivním dešti naplní vodou asi za 40 minut a po hodině začne voda odtékat bezpečnostním přepadem. / ilustrační foto
Betonová podzemní nádrž má objem zhruba 24.000 litrů. Nádrž se při intenzivním dešti naplní vodou asi za 40 minut a po hodině začne voda odtékat bezpečnostním přepadem. / ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Benjamin Nuß / Wikimedia Commons
Radnice Prahy 4 nechá u základní školy v Jílovské ulici instalovat takzvanou retenční nádrž na zachycování dešťové vody. Zkolaudována a uvedena do provozu by měla být letos v květnu. ČTK to sdělil radní Ondřej Růžička (STAN-Tučňák). Důvodem instalace je zlepšení hospodaření s vodou a finanční úspory. V budoucnu by měly nádrže přibýt i u dalších škol v Praze 4.
 

Betonová podzemní nádrž má objem zhruba 24.000 litrů. Nádrž se při intenzivním dešti naplní vodou asi za 40 minut a po hodině začne voda odtékat bezpečnostním přepadem. Množství zachycené vody by mělo stačit škole jak na zalévání, tak na kropení sportovišť.

Nádrž v Jílovské ulici nebude jedinou, kterou radnice vybuduje. Další by měly vzniknout například u další základní školy a dvou mateřských škol.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist