https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-stojic-vjel-v-noci-ridic-do-stada-divocaku-osm-jich-zabil
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Stojic vjel v noci řidič do stáda divočáků, osm jich zabil

6.11.2017 12:05 | STOJICE (ČTK)
Podle řidiče a myslivců se možná 90 kusů kančí zvěře rozuteklo, v poli bylo v noci nalezeno osm mrtvých zvířat.
Podle řidiče a myslivců se možná 90 kusů kančí zvěře rozuteklo, v poli bylo v noci nalezeno osm mrtvých zvířat.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Do stáda divočáků narazil v noci z pátku na sobotu řidič osobního auta Mazda u obce Stojice na Pardubicku. Osm divočáků usmrtil. Řidič jedoucí po státní silnici si stáda ve tmě nevšiml. Při nehodě se mu nic nestalo, vozidlo však ze střetu vyšlo silně poškozené, uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.
 

"Přes silnici právě procházelo početné stádo divočáků, do kterého auto narazilo. Podle řidiče a myslivců se možná 90 kusů kančí zvěře rozuteklo, v poli bylo v noci nalezeno osm mrtvých zvířat," uvedla Maturová.

Předběžný odhad škody na autě se pohybuje kolem 110.000 korun. Na místo byli přivoláni myslivci z tamního mysliveckého spolku, kteří uhynulou zvěř odvezli.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist