https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-votic-na-benesovsku-se-otevrela-turistum-nova-kamenna-vyhlidka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Votic na Benešovsku se otevřela turistům nová kamenná vyhlídka

18.6.2022 00:17 | VOTICE (ČTK)
Na vršku Na Hůrkách nad Voticemi na Benešovsku se otevřela pro turisty nová kamenná vyhlídka. Její součástí je expozice představující různé geologické procesy a horniny. Návštěvník si vychutná výhled na město i na vzdálenější vrchy na Benešovsku a v Posázaví, děti ocení interaktivní prvky, informovala ČTK ředitelka národního geoparku Kraj blanických rytířů Kateřina Červenková.
 

Odpočinkové místo vzniklo na konci nově vysázené Aleje svobody. Jeho součástí je altán, v němž lze posedět u kamenného stolu a zahrát si deskové hry na připraveném herním plánu. Návštěvníci si mohou vyzkoušet i takzvaný hmatový chodník nebo podzemní telefon. Vzorky hornin je možné využít na lezení či sezení.

Expozice přibližuje hlavně významnou geologickou jednotku středočeský pluton, na jejímž okraji se Votice nacházejí. Jejím ústředním bodem je kruh vydlážděný horninami, další jsou kolem něj. Expozice nezapomíná ani na využití kamene pro stavební účely a kamenické výrobky. Záměr získal podporu z participativního rozpočtu Středočeského kraje a přispělo na ni i město a dobrovolníci.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist