https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/uber-v-londyne-do-konce-roku-2019-prestane-vyuzivat-naftove-vozy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Uber v Londýně do konce roku 2019 přestane využívat naftové vozy

9.9.2017 06:12 | LONDÝN (ČTK)
Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies hodlá v Londýně do konce roku 2019 přestat využívat naftové automobily.  Ilustrační snímek.
Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies hodlá v Londýně do konce roku 2019 přestat využívat naftové automobily. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies hodlá v Londýně do konce roku 2019 přestat využívat naftové automobily. Většinu jízd by v té době již měly zajišťovat elektrické či hybridní vozy, oznámila firma.
 

Uber má v Londýně zhruba 40.000 řidičů. "Znečištění ovzduší je rostoucí problém a my jsme odhodláni podílet se na jeho řešení," uvedla společnost. Dodala, že vytvoří fond, který bude jejím řidičům poskytovat finanční podporu až 5000 liber (143.000 Kč) při přechodu z naftového či benzínového automobilu na ekologičtější vůz.

Britská vláda v červenci oznámila, že hodlá od roku 2040 zakázat prodej aut s benzinovým či naftovým motorem. O deset let později by měly být všechny vozy na britských silnicích plně elektrizovány.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist