https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ucastnici-climathonu-vymysli-jak-brno-pripravit-na-zmenu-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Účastníci Climathonu vymýšlí, jak Brno připravit na změnu klimatu

26.10.2018 19:33 | BRNO (ČTK)
Účastníci akce se rozdělí do několika skupin a do sobotního odpoledne budou bez přestávky pracovat na některém z předem stanovených problémů. Ilustrační snímek.
Účastníci akce se rozdělí do několika skupin a do sobotního odpoledne budou bez přestávky pracovat na některém z předem stanovených problémů. Ilustrační snímek.
Čtyřiadvacetihodinový hackathon, tedy maraton ve vymýšlení řešení stanoveného problému, začal dnes v 19:00 v komunitním centru Domeq v Brně. Akce s názvem Climathon se zaměřuje na problematiku životního prostředí a odehrává se ve stejný den ve stovce měst na šesti kontinentech. Je určený studentům, začínajícím firmám, místním úředníkům a vývojářům.
 

Účastníci akce se rozdělí do několika skupin a do sobotního odpoledne budou bez přestávky pracovat na některém z předem stanovených problémů.

"Cílem Climathonu je přinést inovativní řešení, která pomohou udělat z Brna lepší město pro život. Cílem brněnské akce je najít řešení na několik konkrétních problémů města spojených se životním prostředím a udržitelným rozvojem. Mezi výzvy letošního ročníku patří například snížení počtu aut v centru, vytipování přehřátých míst ve městě či doporučení pro výstavbu udržitelných budov. Na vítězný projekt čeká finanční odměna a zázemí pro start podnikání," uvedla pořadatelka akce Iva Jurjev.

Vítězný projekt představí tým i vedení města Brna, s kterým by měl spolupracovat na jeho uskutečnění.

Do dnešního odpoledne se na hackathon registrovalo 26 lidí, několik dalších přišlo bez registrace přímo na místo konání. V sobotu kolem 16:00 přednesou týmy svou závěrečnou řeč a komise vyhlásí vítěze.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist