https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ugandsky-soud-potrestal-dozivotim-muze-za-drzeni-deseti-kilogramu-slonoviny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ugandský soud potrestal doživotím muže za držení deseti kilogramů slonoviny

21.10.2022 15:36 | KAMPALA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ugandský soud poslal na doživotí do vězení muže dopadeného s téměř deseti kilogramy slonoviny. Podle dnešního oznámení ugandských úřadů je to nejvyšší trest, jaký byl v zemi v souvislosti s tímto činem vynesen. Informovala o tom s odvoláním na ugandský úřad ochrany přírody (UWA) agentura Reuters.
 

Pascal Achiba si rozsudek vyslechl ve čtvrtek. Byl usvědčen z nelegálního držení slonoviny. Zatčen byl v lednu na předměstí Kampaly. Měl u sebe dva kusy slonoviny o celkové váze 9,55 kilogramu. Obchodování se slonovinou je celosvětově zakázáno.

Šéf UWA Sam Mwandha rozsudek označil za "významný krok v boji proti nelegálnímu obchodování s divoce žijícími zvířaty". Uganda se s tím potýká ve značné míře. Tamní policie pravidelně zabavuje slonovinu, rohy nosorožců, šupiny luskounů a další části těl divoké zvěře, které se pašují především do Asie.

Achiba byl už za držení slonoviny v minulosti potrestán 18 měsíci vězení. Doživotí dostal nyní jako recidivista. Loni v červenci soud v Ugandě potrestal 11 lety vězení muže, který zabil gorilího samce Rafikiho. Zvířeti bylo 25 let a šlo o vůdce nejstarší skupiny horských goril v Ugandě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist