https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/uherske-hradiste-rozsirilo-sberna-mista-o-nadoby-na-kov
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Uherské Hradiště rozšířilo sběrná místa o nádoby na kov

21.11.2019 00:10 | U. HRADIŠTĚ (ČTK)
Radnice v Uherském Hradišti rozšířila sběrná místa o nádoby na kov. Lidé je najdou na 15 místech ve městě a místních částech. / Ilustrační foto
Radnice v Uherském Hradišti rozšířila sběrná místa o nádoby na kov. Lidé je najdou na 15 místech ve městě a místních částech. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | prostejov.eu
Radnice v Uherském Hradišti rozšířila sběrná místa o nádoby na kov. Lidé je najdou na 15 místech ve městě a místních částech. Nádoby městu poskytla společnost EKO-KOM, řekl v pondělí novinářům místostarosta Čestmír Bouda (KDU-ČSL).
 

Město podle něj mimo jiné vyslyšelo žádosti obyvatel. "Uherské Hradiště je lídrem v třídění odpadu. Ale to ještě neznamená, že na tom není co zlepšovat. My chceme z komunálního odpadu daleko víc ještě vytřídit a vyzískat víc druhotných surovin. Za tímto účelem byly po městě rozvezeny šedé zvony, neboli nádoby na sběr kovů, kovového odpadu," uvedl Bouda.

Nádoby lidé najdou na dvou místech ve Štěpnické ulici, dále v ulicích Slovácká, Sadová, Větrná, Okružní, Vladislava Perutky, 28. října, Šafaříkova, Rybárny a Na Splávku a také v částech města Jarošov, Vésky, Míkovice a Sady. Vhazovat do nich lze plechovky od nápojů, kovové uzávěry a víčka, konzervy, alobal, hliníkové obaly od potravin, kovové tuby od kosmetiky, hřebíky, šroubky, prázdné nádoby od sprejů a deodorantů a další drobné kovové odpady.

Obyvatelům Uherského Hradiště jsou už k dispozici nádoby na směsný odpad, bioodpad, papír, plasty, textil, elektrozařízení a tuky.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist