https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/uhynula-nejstarsi-obyvatelka-videnske-zoo-zelve-schurli-bylo-zhruba-130-let
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Uhynula nejstarší obyvatelka vídeňské zoo, želvě Schurli bylo zhruba 130 let

14.7.2021 11:53 | VÍDEŇ (ČTK)
Želvy obrovské, které žijí mimo jiné na Seychelských ostrovech v Indickém oceánu, se mohou podle dostupných informací dožít věku až kolem 200 let.
Želvy obrovské, které žijí mimo jiné na Seychelských ostrovech v Indickém oceánu, se mohou podle dostupných informací dožít věku až kolem 200 let.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vídeňská zoologická zahrada Schönbrunn přišla o svého nejstaršího obyvatele. Ve věku přibližně 130 let uhynula želva obrovská jménem Schurli, oznámila zoo. Samec žil v někdejší císařské zoologické zahradě od roku 1953. "Mnoho návštěvníků zoologické zahrady ho znali dá se říct věky," řekl zoolog Anton Weissenbacher.
 

Během fotbalového mistrovství Evropy ve Francii Schurli předpovídal výsledky zápasů připomíná agentura DPA. Ještě před několika lety se navzdory svému věku podílel na vědecké studii, při níž si měl vzpomenout na řešení úloh, které si osvojil o devět let dříve.

Želvy obrovské, které žijí mimo jiné na Seychelských ostrovech v Indickém oceánu, se mohou podle dostupných informací dožít věku až kolem 200 let. Za nejstarší pozemské zvíře na světě bývá označována jiná želva obrovská jménem Jonathan. Žije na ostrově sv. Heleny v Atlantském oceánu v jednom místním sadu, ale pochází ze Seychel. Jeho věk je odhadován na zhruba 190 let.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist