https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/uhynula-velryba-v-indonesii-mela-v-zaludku-5-9-kg-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Uhynulá velryba v Indonésii měla v žaludku 5,9 kg odpadu

20.11.2018 10:16 | PRAHA (ČTK)
Téměř šest kilogramů odpadu bylo nalezeno v žaludku velryby, která byla v pondělí večer objevena uhynulá na východním pobřeží Indonésie. Mezi odpadky o celkové hmotnosti 5,9 kilogramů bylo 115 plastových kelímků, čtyři plastové láhve, 25 igelitových tašek, dvě gumové letní boty - žabky a přes tisíc dalších kusů plastů, informovala dnes agentura AP.
 

Rozkládající se tělo vorvaního samce, který měřil na délku 9,5 metru, bylo objeveno v národním parku Wakatobi, jenž zahrnuje řadu menších malebných ostrovů v provincii Jihovýchodní Sulawesi.

Příčina úmrtí mohutného mořského savce, který se již nacházel v pokročilém rozkladu, není známá.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist