https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ukrajinske-zeny-a-deti-mohou-navstivit-prazskou-zoo-za-symbolickou-jednu-korunu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ukrajinské ženy a děti mohou navštívit pražskou zoo za symbolickou jednu korunu

1.3.2022 14:13 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Praha
Ukrajinské děti a ženy mohou navštívit pražskou zoologickou zahradu za symbolickou jednu korunu. Zoo na svém facebookovém profilu informovala v češtině i ukrajinštině, že jim stačí prokázat se ukrajinským pasem nebo občanským průkazem. Tímto krokem chce přispět k tomu, aby mohly alespoň na chvíli pozapomenout na hrůzy války ve své vlasti.

 

"Dále Zoo Praha připravuje pomoc pro rodiny ukrajinských zaměstnanců firem, které působí v jejím areálu. Až to bude možné, podpoří rovněž ukrajinské zoologické zahrady postižené ruskou agresí," informoval na twitteru primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti).

Zoo na sociálních sítích zveřejnila také výzvu, v níž hledá průvodce schopné výkladu v ukrajinštině.

Pražská zoologická zahrada minulý čtvrtek, kdy začala ruská invaze na Ukrajinu, pozastavila členství v Euroasijské regionální asociaci zoo a akvárií (EARAZA). V Moskvě sídlící organizace funguje jako sdružení zařízení tohoto typu z někdejšího východního bloku.

"Jsme součástí Evropy a za nynější situace nevidíme smysl ve spolupráci v rámci organizace, která je pod ruským vlivem," vysvětlil toto rozhodnutí ředitel zoo Miroslav Bobek. EARAZA, která byla založena v roce 1994, má podle údajů na svém webu přes stovku členů, zejména ze zemí někdejšího Sovětského svazu. Pražská zoo je členem Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA).

Zoologická zahrada v Troji se otevřela 28. září 1931. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze. Loni do ní přišlo bezmála 963 000 návštěvníků, zhruba o 110.000 víc než v roce 2020, kdy Česko prvním rokem čelilo epidemii koronaviru. Kvůli protiepidemickým opatřením byly i zoologické zahrady dlouhodobě zavřené, nebo měly omezenou kapacitu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist