https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ukrajinsky-ministr-financi-varuje-pred-vysokymi-globalnimi-cenami-potravin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ukrajinský ministr zemědělství varuje před vysokými globálními cenami potravin

4.4.2022 16:50 | KYJEV (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ukrajinský ministr zemědělství Mykola Solskyj varuje před vysokými celosvětovými cenami potravin v důsledku pokračující ruské invaze na Ukrajině. Čeká ale dobrou sklizeň a doufá, že Ukrajina bude moct obilí vyvézt. Informovala o tom agentura Reuters.
 

Solskyj řekl, že problémová je situace s palivem. Pohonné hmoty jsou potřeba při jarním setí, dodal.

Agentura Reuters v pátek informovala, že Rusko podle Spojených států ničí zásobníky na obilí na Ukrajině. USA to dokládají fotografiemi, které zpravodajové Reuters viděli a které podle nejmenovaného amerického činitele ukazují, jak závažný dopad má ruská vojenská agrese vůči Ukrajině na globální zásobování potravinami. Ukrajina byla v sezóně 2020/21 čtvrtým největším vývozcem obilí na světě.

Náměstkyně amerického ministra zahraničí Wendy Shermanová minulý týden při jednání Rady bezpečnosti OSN uvedla, že Rusko bombardovalo nejméně tři civilní lodě vezoucí zboží z přístavů v Černém moři dále do světa. Jednu z nich měla pronajatou firma podnikající v zemědělství.

Černé moře je klíčovou tepnou pro dopravu obilí a dalších komodit.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist