https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ulice-u-prasneho-mostu-nedaleko-prazskeho-hradu-se-zmeni-na-pesi-bulvar
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ulice U Prašného mostu nedaleko Pražského hradu se změní z parkoviště na pěší bulvár

10.5.2022 00:49 | PRAHA (ČTK)
Ulice U Prašného mostu na starším snímku.
Ulice U Prašného mostu na starším snímku.
Foto | PatrikPaprika / Wikimeda Commons
Ulice U Prašného mostu vedoucí k Pražskému hradu se změní na pěší bulvár. Z ulice zmizí auta, dělníci opraví chodníky a uprostřed komunikace budou lavičky a koše či drobná výtvarná díla. Pracovníci také vysadí novou alej, která bude pojmenovaná po slovinském architektu Josipu Plečnikovi. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Ulice vedoucí k hlavnímu vchodu do Pražského hradu nyní slouží jako parkoviště. Magistrát proto vypíše tendr, ve kterém najde zhotovitele. Předpokládané náklady činí 24 milionů korun.
 

"Využití tohoto atraktivního prostoru v těsné blízkosti Pražského hradu pro potřeby parkoviště je v současné době zcela neadekvátní, protože v bezprostřední blízkosti jsou umístěny veřejné velkokapacitní garáže Prašný most zprovozněné v roce 2018," píše se v dokumentu.

Nový veřejný prostor bude členěný tak, že po stranách budou chodníky se zmíněnou alejí a ve střední části bude komunikace s mobiliářem, tedy lavičkami či koši, prvky drobné architektury a výtvarnými díly. Na západní straně zůstane zachovaný pás zeleně, který bude upravený jako kaskáda pro zachycení dešťové vody. Tento systém bude při přívalovém dešti ochraňovat nedaleké výjezdové rampy z tunelu Blanka.

Zahájení prací je naplánované na čtvrté čtvrtletí letošního roku a práce potrvají do konce roku 2025. Plánované náklady jsou předběžně vyčíslené na zmíněných 24 milionů korun, přesná částka však vzejde až z výsledku veřejné zakázky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist