https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ulici-v-centru-olomouce-ozdobi-279-zavesenych-duhovych-vetrniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ulici v centru Olomouce ozdobí 279 zavěšených duhových větrníků

25.7.2021 00:14 | OLOMOUC (ČTK)
Podobné instalace byly úspěšně provedeny v řadě historických měst po celé Evropě, například v Brně jsou to zavěšené barevné deštníky.
Podobné instalace byly úspěšně provedeny v řadě historických měst po celé Evropě, například v Brně jsou to zavěšené barevné deštníky.
Jednu z ulic v centru Olomouce postupně ozdobí 279 duhových větrníků, zavěšeny budou nad hlavami procházejících lidí v pětimetrové výšce. Mají tvar květiny, který stejně jako rozkvetlá výzdoba na náměstí odkazuje na Olomouc jako město květin, informovala mluvčí radnice Jana Doleželová. Větrníky zavěšují pracovníci pomocí vysokozdvižné plošiny na natažená ocelová lanka v ulici 28. října, v úseku od bývalé cukrárny Maruška po ústí k Hornímu náměstí.
 

"Už několik týdnů postupně zdobíme náměstí květinami a toto je další krok k zatraktivnění centra města. Nebyl by ale možný bez podpory majitelů domů, na kterých jsou ukotvená ocelová lanka, na nichž větrníky visí. Všichni byli nápadem nadšeni a máme dokonce ohlasy i od dalších, že by svým souhlasem s umístěním podobné výzdoby na svém domě rádi podpořili zkrášlování města i v dalších ulicích kolem náměstí," uvedla náměstkyně primátora Markéta Záleská (ODS).

"Větrníky mají tvar květiny, což je pro Olomouc zcela jasná symbolika. Díky nim se nám nabízí zase nový, ozvláštněný, pohled na Sloup Nejsvětější Trojice a já věřím, že se bude líbit jak Olomoučanům, tak i návštěvníkům města, a pohled na pestrobarevnou ulici jim zlepší náladu. To je jeden z našich cílů po nelehké a složité době ovlivněné pandemií, oživit a rozzářit ulice našeho města," uvedl vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu Radim Schubert.

Podobné instalace byly úspěšně provedeny v řadě historických měst po celé Evropě, například v Brně jsou to zavěšené barevné deštníky. Větrníky budou olomouckou ulici zdobit do konce října tak, aby je poté mohla nahradit vánoční výzdoba, dodali zástupci radnice.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist