https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/unikatni-gramofon-prehrava-rec-letokruhu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

video uvnitřUnikátní gramofon přehrává „řeč“ letokruhů

19.7.2012 00:43 | PRAHA (Ekolist.cz)
Německý designer Bartholomäus Traubeck sestrojil jedinečný gramofon. Namísto vinylových desek a jehly pracuje s dřevěnými deskami plnými letokruhů a kamerou. Výstupem je působivá klavírní hudba.
 

Stroj s názvem „Years“ („Roky“) snímá kamerou sílu a odstín letokruhů. Získaná data pak posílá do počítače, který je analyzuje a přiřazuje k nim předdefinovaný rytmus, sílu, délku a výšku tónu. Každý kus dřeva je tak přepsán do tónů jedinečné melancholické klavírní skladby.


reklama

Další informace |
Stránky Bartholomäuse Traubecka
zv
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist