https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/unikatni-modrooke-lame-z-brna-mohou-navstevnici-vybrat-jmeno
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Unikátní modrooké lamě z Brna mohou návštěvníci vybrat jméno

19.6.2017 02:30 | BRNO (ČTK)
Lama alpaka pochází z Jižní Ameriky a jde o zdomácnělou formu divoce žijících lam. Alpaka byla vyšlechtěna pro vlnu a chová se především v Peru. Tento druh lamy nebyl nikdy používán k práci. Alpaka dosahuje výšky kolem jednoho metru a hmotnosti 55 až 65 kilogramů. / ilustrační foto
Lama alpaka pochází z Jižní Ameriky a jde o zdomácnělou formu divoce žijících lam. Alpaka byla vyšlechtěna pro vlnu a chová se především v Peru. Tento druh lamy nebyl nikdy používán k práci. Alpaka dosahuje výšky kolem jednoho metru a hmotnosti 55 až 65 kilogramů. / ilustrační foto
Unikátní dvoubarevné lamě s modrýma očima, která se na začátku června narodila v brněnském Lamacentru Hády, mohou zájemci vybrat jméno. Vede Vincent. ČTK to řekla chovatelka Lamacentra Lucie Růžičková.
 

Mládě s modrýma očima se v centru narodilo 3. června lamě Rozárce. "Už to, že má modré oči, je ojedinělé. Ale občas se takové lamě narodí. Obvykle je ale celé bílé, zatímco to naše je netradičně dvoubarevné, hnědé s bílým obličejem," uvedla Růžičková.

Zájemci mohou na webu Lamacentra malé lamě vybrat jméno, zatím vede Vincent. Jmenovat se však může třeba i Orion, Picasso, Bruno, Leonardo nebo Drak. "Některá jména nás napadla v souvislosti s tím, jak je barevné, takže po malířích. Ale i návštěvníci nám dali různé tipy," řekla chovatelka. Vybírat na webu půjde až do křtin mláděte, které budou někdy v červenci. Přes web centra zájemci už dříve pojmenovali i další mláďata, která se lamám narodila, vybrali jména Sazi, Maya nebo Vendy.

Lamacentrum funguje od roku 2011. V současné době chová 11 lam, kromě nich také pět ovcí různých plemen a tři kozy, kterým se na jaře narodila čtyři kůzlata.

Lama alpaka pochází z Jižní Ameriky a jde o zdomácnělou formu divoce žijících lam. Alpaka byla vyšlechtěna pro vlnu a chová se především v Peru. Tento druh lamy nebyl nikdy používán k práci. Alpaka dosahuje výšky kolem jednoho metru a hmotnosti 55 až 65 kilogramů.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist