https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/uprchlici-z-ukrajiny-chodi-v-brne-k-veterinarum-hlavne-s-kockami
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Uprchlíci z Ukrajiny chodí v Brně k veterinářům hlavně s kočkami

12.3.2022 00:50 | BRNO (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Hlavně s kočkami chodí uprchlíci z Ukrajiny na Kliniku chorob psů a koček v Brně. ČTK to řekl jeden ze zaměstnanců kliniky, která spadá pod Veterinární univerzitu Brno. Veterináři podle něj zatím řešili běžné věci jako očkování nebo odčervení. Uprchlickou vlnu spustila před dvěma týdny ruská invaze na Ukrajinu.
 

O minulém víkendu se objevilo u veterinářů několik lidí z Ukrajiny, každý den ale přijde někdo. "Lidé z východních zemí mají hlavně kočky, takže chodí s nimi. Řešili jsme tady třeba případ kočky, která měla operaci ještě na Ukrajině. A majitelé s ní sem přišli. Jinak přicházejí kvůli očkování nebo odčervení," uvedl zaměstnanec veterinární kliniky.

Informace o možných veterinárních službách v Palackého ulici dostanou Ukrajinci v asistenčním centru na výstavišti v Brně v pavilonu B, kde si vyřizují registraci, víza, ubytování i zapsání na úřad páce.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist