https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/urady-v-jar-uklidnuji-obyvatele-aby-nepanikarili-kvuli-sirovodikovemu-zapachu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Úřady v JAR uklidňují obyvatele, aby nepanikařili kvůli sirovodíkovému zápachu

10.6.2022 00:50 | Johannesburg (ČTK)
Johannesburg.
Johannesburg.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Úřady v jihoafrickém městě Johannesburgu vyzvaly obyvatele, aby nepanikařili kvůli sirovodíkovému zápachu, který se nese městem, napsal web stanice BBC. Podle radničního výboru pro životní prostředí pochází z nedaleké chemičky. Sirovodík zapáchá po zkažených vejcích.

 

Lidé na sociálních sítích si stěžují na "příšerný", "podivný" a "sirovodíkový" zápach, který je v některých částech velkoměsta od středečního rána obzvlášť silný.

Index kvality ovzduší (AQI) švýcarské společnosti IQAir, která sleduje globální kvalitu vzduchu, byl ve středu večer v Johannesburgu na hodnotě 152, která pro citlivé skupiny obyvatel může představovat vážnější zdravotní rizika. Například v Praze byla hodnota AQI tentýž den téměř pětinásobně nižší: Byla na hodnotě 32.

Podle člena johannesburského výboru pro životní prostředí a infrastrukturu (EISD) Micheala Suna je zápach "pravděpodobně přechodným úkazem" způsobeným počasím, které přivanulo "znečištění z průmyslového komplexu Mpumalanga", kde se nachází provoz chemické a energetické společnosti Sasol.

"V tuto chvíli vyzývám obyvatele Johannesburgu, aby nepanikařili. Výzkumníci EISD potvrdili, že město se nyní potýká s vnějším znečištěním," uvedl Sun a dodal, že může vyloučit, že by zdroj zápachu byl přímo ve městě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist