https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/us-deu-chce-jit-do-voleb-spolecne-s-lidovci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

US-DEU chce jít do voleb společně s lidovci

6.2.2002 19:54 | PRAHA (ČIA)
Unie svobody-Demokratická unie (US-DEU) chce jít do voleb na společné kandidátce s lidovci. Rozhodl o tom Republikový výbor unionistů na svém úterním nočním zasedání.
 

Představitelé US-DEU však přišli s poněkud odlišným řešením zaplnění míst na kandidátních listinách uvolněných odchodem členů Občanské demokratické aliance (ODA). Zatímco KDU-ČSL počítala s tím, že po odchodu ODA se kandidáti z nižších míst posunou směrem nahoru, US-DEU chce uvolněná místa zaplnit nezávislými osobnostmi.

V této souvislosti se podle dnešní hlavní zpravodajské relace české televize Události hovoří například o ekologických aktivistech Jakubu Patočkovi a Janu Beránkovi či o bývalém ministrovi školství v Tošovského vládě Janu Sokolovi. Jedním z uvažovaných kandidátů je také evangelický farář Svatopluk Karásek. Lidovci se podle svého prvního místopředsedy Milana Šimonovského této variantě nebrání.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist