https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/usa-poslaly-500-milionu-dolaru-na-boj-s-klimatickymi-zmenami
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

USA poslaly 500 milionů dolarů na boj s klimatickými změnami

18.1.2017 09:30 | PRAHA (ČTK)
Spojené státy přispěly 500 miliony dolarů (13,5 miliardami korun) do Zeleného klimatického fondu, jehož cílem je pomoci rozvojovým zemím v boji s klimatickými změnami.
Spojené státy přispěly 500 miliony dolarů (13,5 miliardami korun) do Zeleného klimatického fondu, jehož cílem je pomoci rozvojovým zemím v boji s klimatickými změnami.
Spojené státy přispěly 500 miliony dolarů (13,5 miliardami korun) do Zeleného klimatického fondu, jehož cílem je pomoci rozvojovým zemím v boji s klimatickými změnami. Oznámilo to americké ministerstvo zahraničí. Krok, který nastal pouhých několik dní před odchodem prezidenta Baracka Obamy, byl podle mluvčího ministerstva Johna Kirbyho dlouhodobě plánovaný.
 

Pro dosluhujícího šéfa Bílého domu byl boj s klimatickými změnami prioritou. Za jeho prezidentství byla uzavřena pařížská klimatická dohoda. Obamův nástupce Donald Trump ale během kampaně tvrdil, že globální oteplování je podvod, který si vymyslela Čína, aby poškodila americké hospodářství. Později svá slova mírnil.

"Zelený fond" byl založen v roce 2010 jako součást Rámcové konvence OSN o změnách klimatu (UNFCCC), která vstoupila v platnost v roce 1994 a vyzvala země světa k dobrovolnému snižování emisí skleníkových plynů. Fond sídlí v jihokorejském Inčchonu. Financování fondu slíbily zajistit vyspělé státy; do roku 2020 má každoroční příspěvek dosáhnout 100 miliard dolarů.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
mka hej
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist