https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/usa-pry-zvazuji-zprisneni-ekologickych-predpisu-pro-dovazena-auta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

USA prý zvažují zpřísnění ekologických předpisů pro dovážená auta

9.4.2018 02:15 | NEW YORK (ČTK)
Trump podle listu požádal Agenturu pro ochranu životního prostředí (EPA) a další vládní úřady o vytvoření plánů, jak využít současných zákonů k tomu, aby mohla být auta vyráběna v zahraničí při přechodu hranic do USA vystavena přísnému testování emisních norem. / Ilustrační foto
Trump podle listu požádal Agenturu pro ochranu životního prostředí (EPA) a další vládní úřady o vytvoření plánů, jak využít současných zákonů k tomu, aby mohla být auta vyráběna v zahraničí při přechodu hranic do USA vystavena přísnému testování emisních norem. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | The White House / Wikimedia Commons
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa uvažuje o zpřísnění ekologických předpisů pro dovážené automobily s cílem ochránit domácí výrobu. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na nejmenované představitele Trumpovy administrativy a automobilového sektoru.
 

Trump podle listu požádal Agenturu pro ochranu životního prostředí (EPA) a další vládní úřady o vytvoření plánů, jak využít současných zákonů k tomu, aby mohla být auta vyráběna v zahraničí při přechodu hranic do USA vystavena přísnému testování emisních norem.

Nová pravidla by si u zahraničních automobilů mohla vyžádat nákladnější technologie, což by zvýšilo jejich ceny ve srovnání s vozidly vyráběnými v USA, upozorňuje The Wall Street Journal.

Podle listu za nynějšími úvahami Trumpovy administrativy zčásti stojí emisní skandál německého automobilového koncernu Volkswagen. Ten v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. EPA nyní údajně zkoumá, zda by tento skandál mohla využít k právnímu odůvodnění přísnějších ekologických předpisů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist