https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/usa-slibily-dalsi-tri-miliardy-dolaru-do-zeleneho-fondu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

USA slíbily další tři miliardy dolarů do zeleného fondu

3.12.2023 01:25 | DUBAJ (ČTK)
Spojené státy přislíbily tři miliardy dolarů (přes 67 miliard korun) do Zeleného klimatického fondu, který je největším mezinárodním klimatickým fondem na podporu klimatických opatření v rozvojových zemích. Oznámila to v sobotu viceprezidentka USA Kamala Harrisová na mezinárodní klimatické konferenci COP28 v Dubaji.
 

Do fondu země světa zatím přislíbily vložit více než 20 miliard dolarů. USA už dříve poskytly dvě miliardy. Agentura Reuters upozornila, že nový příspěvek ještě musí schválit politicky rozdělený americký Kongres.

"Dnes s hrdostí oznamuji, že učiníme nový závazek ve výši tří miliard dolarů vůči Zelenému klimatickému fondu, který pomáhá rozvojovým zemím dostat se ke kapitálu, který potřebují na investice do odolnosti, čisté energie a řešení založeného na přírodě," řekla Harrisová ve svém projevu na konferenci, která začala ve čtvrtek a do 12. prosince se jí zúčastní až 70 000 vyjednavačů a státních představitelů, zástupců nevládních organizací, ekologů a novinářů.

Podle OSN dosavadní slíbené částky představují jen zlomek ze zhruba 250 miliard dolarů, které rozvojové země budou potřebovat každý rok do roku 2030 na adaptaci na teplejší svět. Fond kromě toho financuje projekty, které mají zemím pomoci přejít na čistou energii.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist