https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/usek-d35-z-mohelnice-do-stareho-mesta-ziskal-eia
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Úsek D35 z Mohelnice do Starého Města získal EIA

31.1.2018 17:54 | PRAHA (ČTK)
Část dálnice D35. Ilustrační snímek
Část dálnice D35. Ilustrační snímek
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | D35
Úsek plánované dálnice D35 ze Starého Města do Mohelnice získal od ministerstva životního prostředí kladný posudek o vlivu na životní prostředí (EIA).
 
Na rozhodnutí dnes upozornil server E15.cz. Součástí 19 kilometrů dlouhého úseku jsou i čtyři mimoúrovňové křižovatky, 25 mostů a tunel. K zahájení stavby je ještě potřeba získat územní rozhodnutí a stavební povolení.

Kladné stanovisko vydalo ministerstvo životního prostředí v pondělí 29. ledna. "U záměru nebyly zjištěny takové negativní vlivy na životní prostředí a veřejné zdraví, které by bránily jeho realizaci," uvádí text rozhodnutí. Z dokumentu také vyplývá, že kladné stanovisko je podmíněno splněním 27 podmínek.

Dálnice D35 má vést přes Čechy na Moravu a být dopravní alternativou frekventované dálnice D1. V současné době je v provozu úsek z Mohelnice přes Olomouc do Lipníka nad Bečvou.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist