https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ustecka-spolchemie-zaznamenala-unik-chloru-zrejme-zavada
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ústecká Spolchemie zaznamenala únik chloru, zřejmě závada

3.12.2020 16:46 | ÚSTÍ N.L. (ČTK)
Mimo areál firmy byl chlor rozpoznán pouze čichově v severní části areálu.
Mimo areál firmy byl chlor rozpoznán pouze čichově v severní části areálu.
Foto | RomanM82 / Wikimedia Commons
V ústecké Spolchemii senzory v úterý večer zaznamenaly únik chloru. Provoz chlorové chemie se okamžitě zastavil. Nikdo nebyl ohrožen. Příčinou úniku byla zřejmě technická závada. ČTK o tom informoval mluvčí chemičky Jan Charvát.
 

Senzory firemního bezpečnostního systému Spolchemie zaznamenaly únik chloru v úterý zhruba ve 20:20. "V souladu s předpisy byl okamžitě iniciován havarijní plán, zaktivována podniková hasičská jednotka a byly informovány složky Integrovaného záchranného systému. Provoz byl okamžitě odstaven a zabezpečen," uvedl mluvčí.

Mimo areál firmy byl chlor rozpoznán pouze čichově v severní části areálu. "Mez se nacházela na zdraví zcela bezpečných úrovních, což bylo prokázáno opakovaným měřením," řekl Charvát. Nebyla tak podle něj nijak ohrožena bezpečnost a zdraví obyvatelstva. Předpokládanou příčinou byla technická závada, nikoli lidské zavinění. "To bude ještě předmětem interního vyšetřování a šetření České inspekce životního prostředí (ČIŽP), se kterou firma úzce spolupracuje," uvedl Charvát.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist