https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ustecky-kraj-koupil-zdravotnikum-a-dalsim-volne-vstupy-do-zoo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ústecký kraj koupil zdravotníkům a dalším volné vstupy do zoo

24.7.2020 00:11 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK)
Žirafy v Zoo Ústí nad Labem
Žirafy v Zoo Ústí nad Labem
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdravotníkům a dalším lidem z takzvané první linie boje s koronavirem koupil Ústecký kraj volné vstupenky do ústecké zoologické zahrady a chomutovského zooparku v hodnotě 1,2 milionu korun. Mimo zdravotníků dostanou lístky také různá sdružení a organizace. Jde zároveň o pomoc zoologickým zahradám, řekl náměstek hejtmana Martin Klika (ČSSD).
 

"Včera (ve středu) jsme je rozdělili jednotlivým příspěvkovým organizacím nebo organizacím, které pomáhaly v první linii, tam půjde určitá část vstupenek," doplnil Klika.

Kraj chtěl koupit vstupenky také do krajských galerií a muzeí, rozhodl se ale podpořit zoologické zahrady, které kvůli pandemii koronaviru musely své brány na čas zavřít, což jim snížilo příjmy.

Vouchery budou platit do konce letošního roku. Vstupenky hrazené z krajských úspor platí pro dva dospělé a děti z rodiny.

Chomutovský zoopark od kraje dostal také 100 000 korun na provoz záchranné stanice pro zvířata v nouzi. Dalších 200 000 korun dal také záchranné stanici Falco, na dotacích kraje závisí její provoz.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist