https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ustecky-kraj-zakazal-celiu-prijimat-dalsi-odpad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ústecký kraj zakázal Celiu přijímat další odpad

24.9.2018 00:10 | LITVÍNOV (ČTK)
Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. / Ilustrační foto
Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | celio.cz
Ústecký kraj po rozsáhlém požáru haly společnosti na zpracování odpadu Celio zakázal této litvínovské firmě přijímat další odpad k mechanické úpravě. Zákaz začal platit od pátku do doby, dokud krajský úřad neprověří, zda firma dodržela podmínky skládkování, které musí v areálu plnit. Po jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje o tom informovala krajská mluvčí Lucie Dosedělová. Kraj také zaplatí měření škodlivin v ovzduší v okolí Mostu a Litvínova, které začalo ve čtvrtek.
 

"Než bude kontrola ze strany krajského úřadu ukončena, bude Celiu uloženo nepřijímat žádný další odpad k mechanické úpravě. Krajská samospráva bude následně i řešit další podmínky pro provoz technické jednotky pro třídění a mechanickou úpravu odpadu," uvedl náměstek hejtmana Martin Klika (ČSSD). Podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM) stanoví kraj podmínky pro případný další provoz po dohodě s Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje.

Měření škodlivin v ovzduší si objednalo vedení Litvínova, v Mostě měření nařídil přímo Ústecký kraj. Za každý den měření půjde z rozpočtu kraje 20.000 korun. Podle předchozích měření hasičů v okolí požáru ale žádné škodliviny do ovzduší neunikly.

Hala s linkou na drcení odpadu v areálu skládky Celio se vzňala ve středu kolem 13:00, hasiči s požárem bojovali až do pátečního rána. V současné době je požár uhašen, hasiči zůstávají na místě a zjišťují příčiny požáru, řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Stavební konstrukce vyhořelé haly zkontroluje statik, škodu firma předběžně odhadla na 100 milionů korun.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist