https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/utok-chlapcu-na-plamenaka-v-jihlave-zacala-vysetrovat-policie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tři chlapci v jihlavské zoo zabili plameňáka. Policie případ vyšetřuje

13.3.2017 09:02 | JIHLAVA (ČTK)
Chlapce pak strážníci zadrželi v centru Jihlavy. Podle zoo zahynul samec plameňáka. Jeho cena se pohybuje v řádech desítek tisíc korun.
Chlapce pak strážníci zadrželi v centru Jihlavy. Podle zoo zahynul samec plameňáka. Jeho cena se pohybuje v řádech desítek tisíc korun.
Policie zahájila v souvislosti s usmrcením plameňáka v jihlavské zoologické zahradě trestní řízení. Týká se přečinů poškozování cizí věci a týrání zvířat. V jihlavské zoo v pátek tři chlapci ve věku od šesti do deseti let zabili plameňáka, když po něm házeli klacky i kameny a pak je ukopali. Informovala o tom policejní mluvčí Dana Čírtková.
 

O tragédii informovala média. "Zahájili jsme vyšetřování. Co bude následovat, zatím nemůžeme předjímat i vzhledem k tomu, že trestní odpovědnost je od 15 let," řekla Čírtková.

Děti se po útoku na plameňáka dostaly ze zoo zadním vchodem. Zachytily je kamery městské policie. Chlapce pak strážníci zadrželi v centru Jihlavy. Podle zoo zahynul samec plameňáka. Jeho cena se pohybuje v řádech desítek tisíc korun.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist