https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/uzemni-plan-javoricke-vrchoviny-nepocita-s-jadernym-ulozistem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Územní plán Javořické vrchoviny nepočítá s jaderným úložištěm

30.5.2001 10:14 | JIHLAVA (ČIA)
Definitivně zabránit možnosti, že by na Jihlavsku mohlo být z rozhodnutí centrálních českých orgánů v budoucnu vybudováno trvalé úložiště jaderných odpadů, může územní plán Javořické vrchoviny. Ten je již prakticky před dokončením a měl by být schválen do konce tohoto roku. Informoval o tom vicehejtman Vysočiny Petr Pospíchal.
 

Plán kromě území Jihlavského kraje zahrnuje i část Jindřichohradecka v Jihočeském kraji. Právě to nyní může způsobit, že plán bude dopracován nikoli na úrovni kraje, ale na ministerstvu pro místní rozvoj. "Jde o výkon státní správy a pro kvalitu tohoto územního plánu tedy není rozhodující, kdo jej nakonec pořídí. Nicméně z praktického hlediska by samozřejmě bylo lepší, kdyby tento dokument byl dokončován zde v regionu," řekl Pospíchal. Jak dále dodal, "už jenom například kvůli tomu, aby účastníci řízení nemuseli pokaždé jezdit do Prahy".

Základní filozofií již téměř hotového územního plánu Javořické vrchoviny je podle Pospíchala ochrana životního prostředí a přírody obecně v oblasti Jihlavských vrchů. V návaznosti na schválení tohoto dokumentu by mohla dokonce být v budoucnu vyhlášena i více než 20 let připravovaná chráněná krajinná oblast Javořicko. "Dokud zde tento plán není, stále hrozí, že v této lokalitě může být umístěno něco, co bychom zde mít nechtěli," dodal Pospíchal.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist