https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/uzemni-plan-volar-schvalen-po-ctrnacti-letech-priprav
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Územní plán Volar schválen po čtrnácti letech příprav

28.2.2001 20:10 | VOLARY (ČIA)
Územní plán města včetně trasy silničního obchvatu schválili v úterý 27. února po čtrnácti letech příprav zastupitelé Volar na Prachaticku. Obchvat města by měl vést jižní části kolem bývalého areálu Jihočeských dřevařských závodů.
 

"Územní plán je nesmírně důležitý dokument pro rozvoj města, v případě našeho města byly postupně několikrát vyhotoveny jeho koncepty a vždy byly zase přepracovávány," zmínil důvod dlouhého vzniku plánu starosta Volar Jaroslav Petrášek. "Konečně se pohneme dále, bez schváleného územního plánu se s námi vlastně nikdo nechtěl pořádně bavit," dodal starosta.

Schválená trasa téměř pět kilometrů dlouhého obchvatu silnice z Českých Budějovic a Prachatic směrem na hraniční přechod s Bavorskem ve Strážném bude dvakrát křížit železniční trať, jednou přejezdem, podruhé podjezdem. Podél nové silnice by měly být v budoucnu situovány především průmyslové objekty. "Dali jsme si zhruba pět let na to, abychom pro stavbu připravili pozemky. Uvítali bychom, kdyby se nám toto přípravné období podařilo zkrátit, jednání ale budou složitá, budeme se snažit potřebné parcely směnit za obecní, popřípadě vykoupit," doplnil starosta.

tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist