https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-americke-indiane-kvuli-pozaru-tridirny-plastu-a-kouri-evakuovali-2000-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V americké Indianě kvůli požáru třídírny plastu a kouři evakuovali 2000 lidí

13.4.2023 11:23 | Richmond (USA) (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na 2000 lidí se muselo evakuovat kvůli požáru opuštěného zařízení na zpracování plastů v americkém státě Indiana a kouři, který se uvolňuje. Město Richmond u hranic s Ohiem halí hustý černý dým, podle některých zdrojů je toxický. Požár s několika ohnisky propukl již v úterý odpoledne místního času a podle úřadů uhašení plamenů zabere ještě několik dní, píše na svém serveru CNN.
 

Podle požárního inspektora Stevea Jonese je černý dým "jednoznačně toxický". "Při požáru plastů se uvolňuje celá řada různých chemických látek, což je znepokojivé," dodal Jones. Už během noci začala v oblasti provádět měření Agentura pro ochranu životního prostředí a do dnešního dopoledne neodhalila toxické sloučeniny, jako je styren nebo benzen. Měřili ovšem jen mimo evakuovanou oblast, protože do ní neměli přístup, poznamenává agentura AFP.

Příčiny požáru zatím nejsou jasné a zjišťovat se podle úřadů začnou až po uhašení ohně.

Úřady nechaly evakuovat všechny do vzdálenosti 800 metrů od hořícího areálu, dotklo se to více než 2000 lidí. Richmond má asi 35.000 obyvatel.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist